پست الکترونیکی

behkooshan@yahoo.com

شماره تماس کارخانه

۰۲۱-۵۶۹۰۸۶۰۱

نشانی کارخانه

شهرک صنعتی شمس آباد،زکریای رازی،سنبل ۵،پلاک ۲۸۶

معرفی شرکت فرآور سنگ به کوشان

اسلب‌های گرانیتی زیبایی که در کارخانه به‌کوشان فرآوری می‌شود، سنگ‌هایی هستند که کوپ‌های آن‌ها به دقت از معادن ایران و جهان انتخاب می شود تا نبض طبیعت در کنار شما به یادگار باشد.

معرفی شرکت فرآور سنگ به کوشان
در حال حاضر سنگ های ساختمانی فرآوری شده در کشور (مخصوصاً گرانیت) به دلایلی مانند محدودیت ابعاد برش، کیفیت ساب و عدم یکنواختی ضخامت کیفیت مناسبی نداشته و قابل رقابت با بازارهای جهانی نمی باشند. همچنین در سالهای اخیر با وجود تقاضای زیاد، متأسفانه سنگ های فرآوری شده در داخل کشور فاقد کیفیت و مرغوبیت لازم بوده لذا شاهد واردات سنگ از خارج از کشور بوده ایم.
عوامل متعددی منجر به ایجاد شرایط فعلی در صنعت سنگ گردیده است که مهمترین آنها شامل: عدم استفاده از تکنولوژی های روز جهت فرآوری، صادرات سنگ خام مرغوب به خارج از کشور و... می باشد.
در ایران امکان فرآوری اسلب سنگ گرانیت بصورت محدود وجود دارد که به دلایلی نظیر سرعت کم و هزینه زیاد برش موفق نبوده بطوریکه موجب توسعه در امر استفاده از این دستگاهها (اره) برای تهیه گرانیت نگردیده است و همچنان فعالیتی محدود دارند.
عوامل فوق و همچنین روش تولید سنگهای خام گرانیتی در معادن با استفاده از سیم برش در سالهای اخیر این امکان را بوجود آورده است تا نگاهی نو به فرآوری سنگهای گرانیتی بصورت اسلب بنمائیم. استفاده از دستگاه برش مولتی وایر (Multiwire) برای تهیه اسلب گرانیت بدلیل وجود تعداد متعدد سیم برش سنگ، موجب افزایش تولید در واحد زمان در مقایسه با سایر روشها گردیده و این امکان را به وجود می آورد تا در فاصله زمانی کمتر بتوان نیاز فرآیند سنگ را تامین و در معاملات برون مرزی منظم تر عمل نمود.
همچنین سرعت بالای تولید باعث کاهش هزینه های تولید گردیده و امکان رقابت در بازارهای جهانی را با توجه به وجود رقبای متعدد فراهم می آورد. تکنولوژی های جدید این امکان را بوجود آورده است تا سنگ هایی که بطور طبیعی دارای درز و شکستگی هستند به شکلی مطلوب فرآوری و به بازار عرضه شده و از اتلاف مواد خام اولیه جلوگیری بعمل آید.
در سالهای اخیر عدم وجود تکنولوژی روز در امر برش سنگهای گرانیت قابل عرضه در بازارهای جهانی موجب گردید تا معادنی که سنگهای خام با کیفیت تولید می کردند بدلیل وجود تقاضای بازار خارجی تولید خود را بصورت خام به امر صادرات اختصاص دهند که این امر موجب گردید تولیدکنندگان داخلی با کمبود ماده اولیه مرغوب مواجه شوند. لذا لازم است در این زمینه اقدامی موثر بعمل آید تا امکان رقابت در بازارهای مورد نظر فراهم و استفاده از پتانسیل بسیار بالای ذخائر معدنی کشور بوجود آید، در غیر اینصورت تولید کنندگان خارجی ترجیح میدهند تا ماده خام اولیه را تهیه کرده و از امکان ایجاد اشتغال و استفاده از ارزش افزوده سنگ در جای دیگر استفاده نمایند.چرا گرانیت فرآور سنگ به‌کوشان؟

ما زیباترین سنگ‌های گرانیت را با بالاترین کیفیت برش فرآوری می‌کنیم

سی‌ سال تجربه ما در صنعت گرانیت همراه با تکنولوژی پیشرفته روز دنیا در خدمت بالابردن کیفیت در محصولات نهایی ماست تا به بهترین وجه ممکن ترکیبی زیبا از طبیعت و صنعت را به شما ارائه دهیم.

سنگ های گرانیت
English فارسی